+48 698 983 789   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

banner.jpg

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/arkadiuszku/www.kancelaria-zbonikowska.pl/public_html/templates/kancelaria_zbonikowska_pl/functions.php on line 177

Honorarium

Wysokość wynagrodzenia za usługi świadczone w zakresie pomocy prawnej oraz forma rozliczenia ustalane są indywidualnie z każdym Klientem z uwzględnieniem koniecznego nakładu pracy, wymaganej specjalistycznej wiedzy, umiejętności i odpowiedniego doświadczenia, stopnia trudności i złożoności sprawy, jej precedensowego, bądź nietypowego charakteru, miejsca i terminu świadczenia usługi lub innych szczególnych warunków wymaganych przez klienta, znaczenia sprawy dla klienta, odpowiedzialności wiążącej się z prowadzeniem sprawy, utraty lub ograniczenia możliwości pozyskania innych klientów oraz rodzaju więzi z klientem.

Każdorazowa kwota wynagrodzenia bez względu na formę uwzględnia podatek VAT według obowiązującej stawki, która obecnie wynosi 23 %.

Jednorazowa ustna porada prawna podczas, której Klienci przedstawiają swój problem prawny, a w odpowiedzi otrzymują odpowiedź na nurtujące ich pytanie, informację o obowiązujących przepisach prawa, które mogą być pomocne w ochronie ich interesów oraz wskazówki w zakresie rozwiązania danej sprawy.

Koszt takiej jednorazowej porady prawnej to od 150 zł brutto za każdą rozpoczętą godzinę konsultacji. W przypadku, gdy omawiana sprawa okaże się bardziej skomplikowana i wymagająca większego nakładu pracy niż udzielenie ustnej porady prawnej, wycena usługi zostanie ustalona w indywidualnie wybranym sposobie jej rozliczenia. Po obustronnym zaakceptowaniu formy wynagrodzenia za usługę oraz jej wysokości radca prawny niezwłocznie przystąpi do opracowania omawianego zagadnienia prawnego. W przypadku zlecenia dalszego prowadzenia sprawy - przed sądem lub innym organem - porada prawna jest darmowa.

Przygotowanie pism procesowych np. pozwu, wniosku, odwołania, skargi, apelacji, zażalenia, sprzeciwu, odpowiedzi na pozew itp. - wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie w zależności od rodzaju pisma, terminu jego sporządzenia, nakładu pracy i stopnia trudności sprawy.

Przygotowanie umów i opinii prawnych - w każdej sprawie wynagrodzenie za przygotowanie, zaopiniowanie umowy lub sporządzenie opinii prawnej ustalane jest indywidualnie z Klientem. Koszt wynagrodzenia zależny jest od stopnia szczegółowości umowy, tematyki opinii prawnej i jej zakresu oraz terminu wykonania ww. prac.

W Kancelarii stosowane są następujące sposoby rozliczania się z Klientami:

Kancelaria przewiduje również możliwość uiszczenia wynagrodzenia w dogodnych dla Klienta ratach.

Klienci ponoszą koszty opłat sądowych, skarbowych i pocztowych, koszty przejazdów, oraz wynagrodzenia przysługującego Kancelarii za czas pozostawania w podróży w związku z realizacją zlecenia.

Dla osób, które nie są w stanie ponieść kosztów wynagrodzenia radcy prawnego bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i dla rodziny, istnieje możliwość złożenia wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych i wskazania we wniosku konkretnego radcy prawnego z prośbą o wyznaczenie tej osoby do prowadzenia sprawy. W takim wypadku właściwa okręgowa izba radców prawnych, w miarę możliwości i w porozumieniu z ze wskazanym radcą prawnym, wyznaczy do prowadzenia sprawy wskazanego przez stronę radcę prawnego.

Powyższe informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.